ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3192418
*
nr 319 2418
Pigtittare
masurbjörk, 1800-tal, H75
Utrop:
600 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 15:54:09
1
400 kr
19/6 18:17:33
2
400 kr
20/6 23:55:28
3
900 kr
21/6 07:26:44
4
700 kr
21/6 07:27:23
4
850 kr
21/6 09:15:05
3
Vinnande bud
21/6 14:35:49
5
950 kr
21/6 15:30:48
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel masurbjörk pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Pigtittare
nr 319 2418
Pigtittare
masurbjörk, 1800-tal, H75
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/6 15:54:09 | 1 | 400 kr |
19/6 18:17:33 | 2 | 400 kr |
20/6 23:55:28 | 3 | 900 kr |
21/6 07:26:44 | 4 | 700 kr |
21/6 07:27:23 | 4 | 850 kr |
21/6 09:15:05 | 3 | Vinnande bud |
21/6 14:35:49 | 5 | 950 kr |
21/6 15:30:48 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel masurbjörk pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27